Szkoła Podstawowa w Pilchowie

„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.
Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej.”

                                                                Janusz Korczak
Niech to motto naszej szkoły będzie wykładnią w wychowaniu młodego pokolenia.

Ogłoszenia

Dnia 10.10.2019 r. w ramach zajęć zawodoznawczych pod nazwą: "Rodzic jako ekspert", gościliśmy w świetlicy mamę Kamili. Pani Monika opowiedziała dzieciom o roli aparatów słuchowych w życiu ludzi z uszkodzonym słuchem, budowie tych aparatów, ich produkcji i naprawach. Każde dziecko mogło obejrzeć i dotknąć przyniesione przez Naszego gościa aparaty słuchowe, a także poznać jak działają one w rzeczywistości.

 

Dnia 27. września 2019 roku uczniowie z klasy II i III uczęszczający do świetlicy szkolnej pojechali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach na spektakl pt. "Pinokio" przygotowany przez aktorów wrocławskiego teatru ARTENESS. Obejrzana sztuka dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

 

Dzięki ubiegłorocznej zbiórce eletrośmieci, udało nam się pozyskać do biblioteki szkolnej lektury.

Są to; 6x" W 80 dni dookloła świata", 2x " Kajtkowe przygody" oraz 2x"Mały książę".

Dziękujemy!

Znalezione obrazy dla zapytania swiatowy dzien tabliczki mnozenia

4 października na całym świecie obchodzi się Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole dzięki uczniom -asystentom i my mogliśmy bawić się z tej okazji. Młodsi uczniowie grali w "łapki", a starsi oraz dorośli mogli sprawdzić się w znajomości tabliczki mnożenia. Wielu uzyskało zaszczytny tytuł "Mistrza Tabliczki Mnożenia". Tym co się nie udało, życzymy zdobycia tytułu za rok!