Szkoła Podstawowa w Pilchowie

„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.
Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej.”

                                                                Janusz Korczak
Niech to motto naszej szkoły będzie wykładnią w wychowaniu młodego pokolenia.

Ogłoszenia

W piątek 29 listopada Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów wróżby andrzejkowe. Na wszystskich przerwach można było powróżyć sobie z kart, ze srebrnej kuli, z ręki. Można było dowiedzieć się jak na imię będzie miała nasza sympatia, czy też jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości. Uwieńczeniem wróżb był konkurs z butami. Polegał on na tym, że właściciel buta który pierwszy przekroczył próg, najszybciej zmieni stan cywilny.😀😀😀
Wróżby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych jak i starszych dzieci.
Dziękujemy za włączenie się do zabawy.
Samorząd Uczniowski
 
Dnia 25 listopada Samorząd Uczniowski  wraz z uczniami wszystkich klas włączyli się w obchody Światowego Dnia Misia Pluszowego. Można było przynieść swojego pluszaka i wspólnie z Nim spędzić ten dzień w szkole. Uczniowie klasy 5 włączyli swoje misie do ćwiczeń na lekcji wychowania fizycznego. Wspólnie  z nimi rozgrzewali się.
Dodatkową atrakcją była możliwość bycia niepytanym tego dnia, jeśli przyniosło się Misia.  Podczas przerw towarzyszyła muzyka, z utworami zgłoszonymi przez uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i wesoło spędzonym dniu ze swoimi przytulankami. 
Samorząd Uczniowski

W dniu 21.11.2019 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia kulinarne w ramach programu "Siłę mam, bo o swoje zdrowie dbam". Tym razem uczniowie klas I - III uczęszczający do świetlicy przygotowywali sałatkę jarzynową. Dzieci najpierw poznały potrzebne produkty i sposób ich przygotowania do wykonania tej potrawy (które produkty gotujemy, a których nie), a następnie przystąpiły do krojenia poszczególnych składników i łączenia ich. Na koniec ze smakiem skonsumowały swoje dzieło.

 

W dniu 18.11.2019 r., w ramach zajęć zawodoznawczych pod nazwą "Rodzic jako ekspert" poznawaliśmy zawód policjanta. Tata Michała - Pan Sławomir, wraz ze swoim kolegą, przybliżyli nam pracę policjanta. Dzieci miały okazję porozmawiać o zadaniach, jakie mają do wykonania policjanci w swoje pracy, zobaczyć i przymierzyć wybrane akcesoria używane przez policję, zrobić swoje odciski palców i obejrzeć radiowóz od środka. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały opaski odblaskowe i specjalne zakładki z ważnymi numerami telefonów.

Dziękujemy 🙂.

 

Dnia 15 listopada w szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy.

Każdy kto chciał mógł przyjść lub przebrać się w piżamę. Na przerwach dzieci mogły siedzieć w różnych zakamarkach z kocykami i poduszkami. Każdy, kto miał tego dnia przebranie, mógł być niepytany (gdy chciał). Na korytarzach i w klasach było kolorowo, uczniowie z zaciekawieniem podziwiali przeróżne fasony strojów do spania. Wszyscy zgodnie uznali, że taki dzień w szkole dostarcza wiele radości i czas mija szybciej w wesołej atmosferze.