Szkoła Podstawowa w Pilchowie

„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.
Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej.”

                                                                Janusz Korczak
Niech to motto naszej szkoły będzie wykładnią w wychowaniu młodego pokolenia.

Ogłoszenia

 

Szesnastego października 2018r. punktualnie o godzinie 12.00 osiemnastu uczniów naszej szkoły przyłączyło się do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Uczniowie pracowali grupowo przy 8 fantomach.

 

Przez 30 minut nieprzerwanie wykonywali 30 uciśnięć oraz dwa oddechy, zmieniając się co kilka cyklów.

 

Dziękuję za udział w tak szczytnej akcji propagującej udzielanie pierwszej pomocy.

 

Joanna Kropiwiec

 

 

Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. To dzień wyjątkowy,  kiedy porzucamy wszystkie spory pomiędzy gronem pedagogicznym a uczniami i składamy życzenia wytrwałości  i cierpliwości do dalszej, nie zawsze łatwej pracy. 
Aby uczcić ten dzień klasy 2 i 3 wraz wychowawczyniami przygotowały apel, który odbył się 12 października. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświecenie, czujność i troskę o dobro wychowanków wręczając nauczycielom kartkę z życzeniami.

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień edukacji narodowej życzenia

 

8 października klasy 5 i 6 wzięły udział w grze miejskiej pod hasłem "Odwiedź niezwykłe miejsce" odbywającej się na terenie Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Podążając traktem historycznym i botanicznym uczniowie mieli możliwość poznania ważnych dla historii Szczecina postaci m.in. kapitana kapitanów Konstantego Maciejewicza, pioniera szkolnictwa morskiego w Szczecinie,  Hermanna Hakena, nadprezydenta Szczecina, którego okres rządów przypadł na czas największego rozkwitu miasta na przełomie XIX i XX wieku czy sławnego trenera Pogoni Szczecin Floriana Krygiera. Naszy oczom ukazały się również zwierzęta zamieszkujące park; dużo emocji wzbudziły wiewiórki harcujące w koronach drzew. Wygłosililiśmy również "Pięć Prawd Polaków" ks. Bolesława Domańskiego. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda i , co oznacza znak Rodła, jak również, co przedstawiają ogromne "pomniki - grzebienie" znajdujące się w pobliżu grobów żołnierzy poległych podczas wojny. Na zakończenie dzieci otrzymały na pamiątkę pocztówki z wizerunkami różnych miejsc w Szczecinie.