Szkoła Podstawowa w Pilchowie

„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.
Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej.”

                                                                Janusz Korczak
Niech to motto naszej szkoły będzie wykładnią w wychowaniu młodego pokolenia.

Ogłoszenia

Dnia 25 listopada Samorząd Uczniowski  wraz z uczniami wszystkich klas włączyli się w obchody Światowego Dnia Misia Pluszowego. Można było przynieść swojego pluszaka i wspólnie z Nim spędzić ten dzień w szkole. Uczniowie klasy 5 włączyli swoje misie do ćwiczeń na lekcji wychowania fizycznego. Wspólnie  z nimi rozgrzewali się.
Dodatkową atrakcją była możliwość bycia niepytanym tego dnia, jeśli przyniosło się Misia.  Podczas przerw towarzyszyła muzyka, z utworami zgłoszonymi przez uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i wesoło spędzonym dniu ze swoimi przytulankami. 
Samorząd Uczniowski

W dniu 21.11.2019 r. w świetlicy odbyły się kolejne zajęcia kulinarne w ramach programu "Siłę mam, bo o swoje zdrowie dbam". Tym razem uczniowie klas I - III uczęszczający do świetlicy przygotowywali sałatkę jarzynową. Dzieci najpierw poznały potrzebne produkty i sposób ich przygotowania do wykonania tej potrawy (które produkty gotujemy, a których nie), a następnie przystąpiły do krojenia poszczególnych składników i łączenia ich. Na koniec ze smakiem skonsumowały swoje dzieło.

 

W dniu 18.11.2019 r., w ramach zajęć zawodoznawczych pod nazwą "Rodzic jako ekspert" poznawaliśmy zawód policjanta. Tata Michała - Pan Sławomir, wraz ze swoim kolegą, przybliżyli nam pracę policjanta. Dzieci miały okazję porozmawiać o zadaniach, jakie mają do wykonania policjanci w swoje pracy, zobaczyć i przymierzyć wybrane akcesoria używane przez policję, zrobić swoje odciski palców i obejrzeć radiowóz od środka. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały opaski odblaskowe i specjalne zakładki z ważnymi numerami telefonów.

Dziękujemy 🙂.

 

Dnia 15 listopada w szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy.

Każdy kto chciał mógł przyjść lub przebrać się w piżamę. Na przerwach dzieci mogły siedzieć w różnych zakamarkach z kocykami i poduszkami. Każdy, kto miał tego dnia przebranie, mógł być niepytany (gdy chciał). Na korytarzach i w klasach było kolorowo, uczniowie z zaciekawieniem podziwiali przeróżne fasony strojów do spania. Wszyscy zgodnie uznali, że taki dzień w szkole dostarcza wiele radości i czas mija szybciej w wesołej atmosferze.

 

Podsumowanie zabawy konkursowej

 „Poznaj nauczyciela swego po zdjęciach z dzieciństwa jego”

 

 

Zakończyła się zorganizowana przez Samorząd Uczniowski zabawa „Poznaj nauczyciela swego po zdjęciach z dzieciństwa jego”. Nauczyciele i pracownicy szkoły również mogli wziąć udział, rozpoznając członków SU po zdjęciach z ich dzieciństwa.

 

Uczniowie mieli do rozpoznania aż 13 osób, nauczyciele 9.

 

Oto zwycięzcy:

 

I miejsce- Weronika Kasztelan- 10  osób

II miejsce- Aleksandra Litwiniak - 8 osób

III miejsce - Maja Psuj - 7 osób

 

Wsród nauczycieli i pracowników szkoły zwyciężyły aż 4 panie, rozpoznając wszystkich 9 uczniów:

 

 

 p. Aleksandra Wojciechowska

p. Hanna Hortyńska -Matuszak

p. Małgorzata Brzezińska

p. Małgorzata Pysiewicz.

 

Gratulujemy spostrzegawczości!!!

 

Zwycięzcy otrzymają nagrody niespodzianki ;-)