Szkoła Podstawowa w Pilchowie

„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.
Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej.”

                                                                Janusz Korczak
Niech to motto naszej szkoły będzie wykładnią w wychowaniu młodego pokolenia.

Ogłoszenia

W tym roku szkolnym na zajęciach w świetlicy dzieci będą poznawały świat.

Zaczęliśmy od kontynentów i oceanów. Po poznaniu ich nazw, położenia i kształtów na mapie i globusie, uczniowie utrwalali zdobytą wiedzę na zajęciach plastycznych i komputerowych.

Raz w tygodniu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczą w zajęciach języka migowego. Poznając alfabet palcowy i wybrane znaki języka migowego nie tylko dobrze się bawią, ale również usprawniają prace swoich rąk i ogólną motorykę ciała, pobudzają swoje myślenie i wyobraźnię. W przyszłości będą natomiast bardziej tolerancyjni i otwarci na osoby z uszkodzonym słuchem.

Dnia 16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji
„Sprzątanie Świata”.  Tegoroczne sprzątanie odbyło się pod hasłem
”Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy!”.
 
Tego dnia uczniowie naszej szkoły wspólnie z dziećmi z oddziału przedszkolnego 5-6 latków zabrali się do sprzątania różnych zakątków Pilchowa. Dzięki wspaniałej współpracy wychowawców z klasami udało się uzbierać naprawdę dużo śmieci zalegających na terenie wsi. Dziękujemy Wszystkim za udział. Miejmy nadzieję, iż włożony dzisiaj wysiłek przyczyni się do większej świadomości ekologicznej młodego pokolenia.
 
 

10 września uczniowie klasy piątej, spotkali się na ognisku, by wzajemnie się zintegrować oraz pożegnać swojego kolegę. Rafał obecnie uczęszcza do innej szkoły. Były kartki z życzeniami, prezenty i wspólna zabawa.  Po pysznych kiełbaskach oraz słodkim poczęstunku, uczniowie grali w piłkę oraz bawili się w chowanego. Następne ognisko za rok!

 

Świetlica szkolna w roku szkolnym 2019/2020 czynna będzie

w godzinach 6.45 - 16.45

 

Oddział przedszkolny w roku szkolnym 2019/2020 czynny będzie

w godzinach 6.00 - 17.00