Cele samorządu
 
Kształtowanie umiejętności działania zespołowego, stwarzanie warunków do aktywności społecznej, samokontroli
i samooceny uczniów.
 
Rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów i wzajemnego wspierania się, przyjmowanie współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.
 
Uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu problemów oraz kształtowanie partnerstwa w stosunkach
uczniów z nauczycielami.
TAK JAK MISIE POKOLOROWANE PRZEZ WAS,
MY TEŻ JESTEŚMY RÓŻNI. DZIĘKI TEMU MOŻEMY RAZEM WSPÓŁPRACOWAĆ,
WYMIENIAĆ SIĘ POGLĄDAMI.SZANUJMY SIĘ I BĄDŹMY TOLERANCYJNI!!!
 
Dzień Pluszowego Misia
Z okazji Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę i małe zadanie dla kolegów. Wszystkie dzieci tego dnia mogły przynieść ze sobą swojego ulubionego pluszowego misia.Towarzyszył on im podczas lekcji. Dodatkowo uczniowie mogli być wówczas niepytani.
Na przerwie, każdy kto chciał, mógł pokolorować według własnego uznania przygotowane kolorowanki z postacią misia. Prace te zostały zaprezentowane na gazetce w holu szkoły. Zadanie miało przede wszystkim umilić wspólnie spędzony w szkole czas. Jednak było i drugie, bardzo ważne przesłanie tego zadania!!!! Uświadomienie dzieciom, że tak jak każdy z zaprezentowanych miśków jest inny, tak i każdy z nas się różni. Mamy do tego prawo. Należy szanować wszystkich i być tolerancyjnym dla innych ludzi. Zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i o poglądy. Pod warunkiem, że nie będziemy w stosunku do siebie obraźliwi. Dzięki temu, że się od siebie różnimy, rozwijamy odmienne pasję. Możemy się wspierać, uzupełniać, współpracować na różnych płaszczyznach.
STO LAT MISIU!!!!!
 

Dnia 14 października w Dniu Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski Szkoły Filialnej w Pilchowie złożył wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i przedszkola życzenia. Wręczył przygotowany słodki upominek oraz dołączył do niego kawę i herbatę. 

Kolejny raz  jako szkoła przystępujemy do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. 
 
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są zagrożone, a w szczególności: 
Nasz Samorząd Uczniowski wykonał Walentynki, które zostały rozesłane do Samorządów Uczniowskich w Polsce. Włączyliśmy się do wspólnej zabawy, tak aby wszystkim uczniom, nauczycielom było radośniej w tym trudnym okresie zdalnego nauczania. Razem łatwiej.
 
A oto Walentynki, jakie otrzymaliśmy od innych szkół 💖💖💖💖  https://padlet.com/monek2108/ueo8co9ja6i581at
W dniach 12-14 października odbyło się głosowanie na przedstawicieli do SU. Spośród wszystkich zaprezentowanych kandydatów głosy rozłożyły się następująco:
 
Nikodem Wirkijowski- 16 głosów
Natalia Psuj - 10 głosów
Hanna Woźniak- 10 głosów
Agnes Kesbers- 8 głosów
Weronika Antczak- 8 głosów
Hanna Machnowska- 8 głosów
Maja Psuj - 7 głosów
Nikola Graboń- 7 głosów
Tymon Kociński- 4 głosy.

Czytaj więcej: Samorząd Uczniowski Szkoły Filialnej w Pilchowie

SU podjął się kontynuacji udziału szkoły w akcji. Przygotował dla każdej klasy odpowiednio oznaczony pojemnik dla pieniądze. Opowiedział uczniom we wszystkich klasach na co są zbierane grosze. Systematycznie zabierali z klas wypełnione słoiki.
Po zakończeniu akcji zliczyli uzbieraną kwotę - 458,08 zł.

Znalezione obrazy dla zapytania wybory samorządu uczniowskiego

W naszej szkole zakończyła się kampania wyborcza, w której 10 uczniów złożyło swoją kandydaturę do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przygotowali oni plakaty z prezentacją m.in. swoich zainteresowań i propozycją działań w Samorządzie. 
 
Wybory odbyły się 27 września 2019 r.
W głosowaniu udział brali uczniowie z klas 3-6. 
 

Czytaj więcej: Nowy Samorząd wybrany!

W roku szkolnym 2019/2020
 
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego
 
została p. Monika Karlińska
 

Kontakt

91 452 64 14
pilchowo@sptanowo.pl

BIP

Szkoła Podstawowa w Tanowie

Sołectwo Pilchowo

Początek strony