Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Od dnia 7.12.2021 r. do dnia 21.12.2021r. bierzemy udział w akcji PACZUSZKA DLA MALUSZKA organizowanej przez Fundację Małe Stópki.
Naszym zadaniem jest zebrać jak najwięcej artykułów higienicznych dla dzieci z domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjum.
Każdy może pomóc maluchom przynosząc proszki, płyny do prania i płukanie, kremy, balsamy, szampony, oliwki, mydła, pieluchy, pasty do zębów, itp. Przygotowane paczuszki zostawiamy w specjalnie przygotowanych pojemnikach w przedsionku szkoły.
Nie zapomnijmy, w czasie bożonarodzeniowych przygotowań o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących!
Opiekunowie wolontariatu

22 listopada obchodziliśmy w szkole, w Pilchowie Dzień Życzliwości, przygotowany przez naszych wolontariuszy. Na każdej z przerw uczniowie mieli możliwość losowania życzliwości, które mogli przekazać innym. Inicjatorzy akcji mieli pełne ręce pracy, a usta pełne dobrego słowa, które staramy się propagować również każdego dnia. Przedszkolaki losowały wesołe i przyjemne dla oka kolorowanki.

 

W dniach 4-22.10.2021 r. w naszej szkole trwała akcja pod nazwą: „Przynieś przysmaczka dla zwierzaczka”. Z myślą o zwierzętach z Polickiego Oddziału TOZ, przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły gromadzili i przynosili rzeczy przydatne w opiece nad bezdomnymi i chorymi zwierzętami: karmę, koce, legowiska, miski, zabawki i inne akcesoria. W dniu 22.10.2021 r. nasi wolontariusze zebrali i posegregowali wszystkie zgromadzone dary, które następnie zostały zawiezione do siedziby TOZ w Policach i oddane w ręce pracujących tam pań. W podziękowaniu za dobre i czułe na niedolę zwierząt serca, każdy kto zaangażował się w akcję otrzymał naklejkę PRZYJACIELA ZWIERZĄT, a nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniami.