Wystarczy kłębek wełny i dobre chęci, by pomóc dzieciom w Afganistanie przetrwać zimę. Z prośbą o pomoc zwrócili się polscy żołnierze, którzy patrolując wioski, widzieli afgańskie dzieci biegające boso po śniegu. W ramach tej akcji zbieramy nowe włóczki, z których Panie Wolontariuszki wydziergają ciepłą odzież dla dzieci z Afganistanu. Odzież poleci do dzieci wojskowym samolotem.

Czytaj więcej: Akcja „Włóczkersi”

Dzieci szczotkujące zęby to rzadki widok w Afryce. Ich rodzice i dziadkowie nigdy nie myli zębów. Chore zęby nie mają być przez kogo leczone, usuwane są więc w okropnych warunkach. Chcąc temu zapobiec polscy dentyści, wolontariusze, misjonarze zakładają gabinety stomatologiczne w całej Afryce. Niejednokrotnie gabinet taki jest jedynym w promieniu 200 km!
My chcemy im pomóc! Dlatego w naszej szkole będziemy przez miesiąc zbierać szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Polscy Misjonarze, wyjeżdżający na misje zabiorą je ze sobą.

Czytaj więcej: Akcja „Kup Pan szczotkę!” dla Afryki

21 grudnia 2020 roku przekazaliśmy dary zebrane dla Fundacji Małych Stópek w ramach świątecznej akcji "Paczuszka dla maluszka". W zamian otrzymaliśmy piękne podziękowania dla wszystkich, którym potrzeby maluczkich i bezbronnych nie były obojętne. 

Czytaj więcej: Podziękowania za udział w akcji "Paczuszka dla maluszka"

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji: "Razem na święta". Przygotowane przez Was ozdoby i kartki z życzeniami na pewno umiliły świąteczny czas osobom przebywającym w tym okresie na oddziale COVID'owym w szpitalu przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie. 

Czytaj więcej: Podziękowania za udział w akcji: "Razem na święta"

Już jest!!!!!!
Serduszko na plastikowe nakrętki jest już w naszej szkole. Zachęcamy do zbierania nakrętek, przynoszenia i wrzucania.
Przypominamy, że nakrętki zbieramy dla pacjentów Oddziału Pediatrii i Gastrologii Dziecięcej szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie.
Boże Narodzenie to czas, w którym spędzamy czas z rodziną, z bliskimi nam osobami - z radością świętując narodziny Bożej Dzieciny.
Nie wszyscy jednak spędzą te święta w rodzinnym gronie, w wesołej atmosferze.
Dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji: "RAZEM NA ŚWIĘTA"
W ramach tej akcji chcemy pomóc w udekorowaniu oddziału COVID'owego w szpitalu przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie i choć w ten sposób umilić czas osobom tam przebywającym w okresie świątecznym.
Dlatego przygotowujemy kolorowe ozdoby z papieru (i tylko z papieru, by po świętach można było je spalić) i składamy je w specjalnym pojemniku przed głównym wejściem do naszej szkoły w Pilchowie do dnia 18.12.2020 r. (piątek). Można też przygotować kartkę świąteczną z życzeniami :-)
 
MAMY MOC BY ODMIENIĆ TE ŚWIĘTA!

Czytaj więcej: Akcja "Razem na święta"

Akcja "Paczuszka dla maluszka" - to akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek.
W ramach tej akcji zbieramy środki higieniczno - kosmetyczne dla dzieci w wieku 0-3 lata, przebywających w hospicjum, domu dziecka, domu małego dziecka, domu samotnej matki (pieluchy, chusteczki nawilżone, kremy, balsamy, mydła, pasty i szczoteczki do zębów, itp.)
Dary możemy wkładać do przygotowanego pojemnika przed głównym wejściem do szkoły w PIlchowie do dnia 21.12.2020 r. (poniedziałek).
"Paczuszka dla maluszka" - dobrze jest pomagać!
 
W załączeniu: bomka dla parafii.
Przez cały miesiąc październik w naszej szkole trwała akcja pod hasłem: „Daj jedzonko na bezdomne zwierzątko”. Zbieraliśmy karmę suchą i mokrą dla psów i kotów oraz koce, legowiska, zabawki, miski i inne akcesoria potrzebne do pielęgnacji zwierząt. Dzieci z każdej grupy wiekowej przygotowały najpierw specjalny pojemnik, do którego później wkładały przyniesione rzeczy. Wszystkie zebrane dary pod koniec miesiąca zostały przekazane do TOZ w Policach. 

Czytaj więcej: Zbiórka dla zwierząt z TOZ w Policach

W dniach 5-10.10.2020 roku przystąpiliśmy do akcji Wielka Zbiórka Książek. Zebraliśmy 2 kartony książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Książki trafią do Zaczytanych Bibliotek otwieranych w szpitalach i innych placówkach pomocowych przez Fundację Zaczytani.org.

Czytaj więcej: Wielka Zbiórka Książek

Kontakt

91 452 64 14
pilchowo@sptanowo.pl

BIP

Szkoła Podstawowa w Tanowie

Sołectwo Pilchowo

Początek strony