21 grudnia 2020 roku przekazaliśmy dary zebrane dla Fundacji Małych Stópek w ramach świątecznej akcji "Paczuszka dla maluszka". W zamian otrzymaliśmy piękne podziękowania dla wszystkich, którym potrzeby maluczkich i bezbronnych nie były obojętne. 

Czytaj więcej: Podziękowania za udział w akcji "Paczuszka dla maluszka"

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji: "Razem na święta". Przygotowane przez Was ozdoby i kartki z życzeniami na pewno umiliły świąteczny czas osobom przebywającym w tym okresie na oddziale COVID'owym w szpitalu przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie. 

Czytaj więcej: Podziękowania za udział w akcji: "Razem na święta"

Już jest!!!!!!
Serduszko na plastikowe nakrętki jest już w naszej szkole. Zachęcamy do zbierania nakrętek, przynoszenia i wrzucania.
Przypominamy, że nakrętki zbieramy dla pacjentów szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie.
Boże Narodzenie to czas, w którym spędzamy czas z rodziną, z bliskimi nam osobami - z radością świętując narodziny Bożej Dzieciny.
Nie wszyscy jednak spędzą te święta w rodzinnym gronie, w wesołej atmosferze.
Dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji: "RAZEM NA ŚWIĘTA"
W ramach tej akcji chcemy pomóc w udekorowaniu oddziału COVID'owego w szpitalu przy ulicy Piotra Skargi w Szczecinie i choć w ten sposób umilić czas osobom tam przebywającym w okresie świątecznym.
Dlatego przygotowujemy kolorowe ozdoby z papieru (i tylko z papieru, by po świętach można było je spalić) i składamy je w specjalnym pojemniku przed głównym wejściem do naszej szkoły w Pilchowie do dnia 18.12.2020 r. (piątek). Można też przygotować kartkę świąteczną z życzeniami :-)
 
MAMY MOC BY ODMIENIĆ TE ŚWIĘTA!

Czytaj więcej: Akcja "Razem na święta"

Akcja "Paczuszka dla maluszka" - to akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek.
W ramach tej akcji zbieramy środki higieniczno - kosmetyczne dla dzieci w wieku 0-3 lata, przebywających w hospicjum, domu dziecka, domu małego dziecka, domu samotnej matki (pieluchy, chusteczki nawilżone, kremy, balsamy, mydła, pasty i szczoteczki do zębów, itp.)
Dary możemy wkładać do przygotowanego pojemnika przed głównym wejściem do szkoły w PIlchowie do dnia 21.12.2020 r. (poniedziałek).
"Paczuszka dla maluszka" - dobrze jest pomagać!
 
W załączeniu: bomka dla parafii.
Przez cały miesiąc październik w naszej szkole trwała akcja pod hasłem: „Daj jedzonko na bezdomne zwierzątko”. Zbieraliśmy karmę suchą i mokrą dla psów i kotów oraz koce, legowiska, zabawki, miski i inne akcesoria potrzebne do pielęgnacji zwierząt. Dzieci z każdej grupy wiekowej przygotowały najpierw specjalny pojemnik, do którego później wkładały przyniesione rzeczy. Wszystkie zebrane dary pod koniec miesiąca zostały przekazane do TOZ w Policach. 

Czytaj więcej: Zbiórka dla zwierząt z TOZ w Policach

W dniach 5-10.10.2020 roku przystąpiliśmy do akcji Wielka Zbiórka Książek. Zebraliśmy 2 kartony książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Książki trafią do Zaczytanych Bibliotek otwieranych w szpitalach i innych placówkach pomocowych przez Fundację Zaczytani.org.

Czytaj więcej: Wielka Zbiórka Książek

Moi Drodzy 22.10.2020r. zostały zainaugurowane przygotowania do wiosennej akcji „Pola nadziei”, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki w Hospicjum w Tanowie. Jesienią Wolontariusze sadzą cebulki żonkili, a kwiaty jako symbole nadziei na wiosnę są rozdawane wśród darczyńców, którzy wrzucają pieniądze do puszek wolontariuszy.

Czytaj więcej: Żonkil uzbierany i do sadzenia przygotowany

Kolejny raz Wolontariusze SP Pilchowo organizują zbiórkę cebulek żonkili. Będą one zasadzone przy budynku szkolnym. "Pola nadziei" to piękna akcja ! Na jesień zasadzone cebulki, wiosną dają piękne kwiaty. Pieniądze ze sprzedaży kwiatów zostają wpłacane na rzecz Hospicjum w Tanowie. Choć w niewielki sposób możemy pomóc przebywającym w placówce chorym.
Akcja trwa od 05.10. - 15.10.20r. W przedsionku wejścia głównego szkoły, wystawiony jest pojemnik na cebulki. Liczymy na Wasze Dobre Serca ...
Wolontariusze SP w Pilchowie
4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt a cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Szkolne koło Wolontariatu w SP w Pilchowie zachęca do udziału w akcji „Daj jedzonko na bezdomne zwierzątko”. Celem akcji jest zbiórka karmy suchej i mokrej dla psów i kotów oraz koców, legowisk, zabawek, misek i innych akcesoriów potrzebnych do pielęgnacji zwierząt. W każdej klasie będzie wyznaczony pojemnik do którego będziecie mogli wkładać przyniesione rzeczy. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do TOZ w Policach.
 
Wolontariusze SP w Pilchowie

Kontakt

91 452 64 14
pilchowo@sptanowo.pl

BIP

Szkoła Podstawowa w Tanowie

Sołectwo Pilchowo

Początek strony